Berry cup 2011

V DOTIKO TENIS TOUR poprvé zvítězila smíšená dvojice.

 

     V sobotu 22. ledna se v místní tenisové soutěži amatérů DOTIKO TENIS TOUR konal již třetí turnaj. Tentokrát s názvem BERRY Cup, když jeho pořadatelem je největší tenisový nadšenec posledních let, Vláďa Beránek, přezdívaný mezi kamarády právě Berry.

   V sobotu ráno v 9 hodin se sešlo 28 hráčů v tenisové hale ve Waldmünchenu a tak jako vždy nejprve rozehrály své zápasy ve skupinách. Po jejich sehrání pak nejúspěšnější páry postoupily do vyřazovacích bojů o absolutního vítěze, ti méně úspěšní absolvovali ještě utkání v tzv. „útěše“.

   K největším favoritům celého turnaje patřili všichni medailisté z celkové loňské Tenis Tour 2010 zlatí V. Beránek s M. Dubou, stříbrní J. Hruška s P. Hájkem, H. Šindelář s novou spoluhráčkou, místní Cecílií Hartmannovou původně rodačkou ze Staňkova, která zaskočila za zraněného V. Dvorského z Klenčí, tradičního partnera Šindeláře. Očekávanou neznámou byl také výkon obhájců vítězství Berry Cupu 2008 kdyňských J. Pavlici s J. Schneiderem. Všechny jmenované dvojice se také probojovali do semifinálových bojů, když Šindelář – Hartmannová porazili Pavlicu se Schneiderem a hlavní aspiranti na vítězství Beránek s Dubou přešli přes kolovečské Hrušku s Hájkem. Na jejich obranu nutno říci, že ti se teprve na sezónu teprve připravují po vyléčení zranění J. Hrušky. Také postup smíšené dvojice přes „Kdyni“ byl spíše nečekaný než očekávaný, ale vše ostatní až do této chvíle se dá označit za turnajový průběh bez velkého překvapení. Pak to ovšem přišlo a prohra vysokého favorita Beránka s Dubou 4:6 s nově utvořeným a již zmiňovaným smíšeným párem Šindelář – Hartmannová se opravdu nečekal. Hlavní postavou byla právě jediná žena závěrečných klání Cecilie Hartmannová. Její výkon se od základních skupin až do finále stoupal a svou bezchybnou hrou dotáhla dvojici k celkovému vítězství. Předvedenou hrou překvapila všechny přítomné a závěrečný aplaus jí právem patřil.

   Také v soutěži útěchy se povedl podobný zvrat, když dvojice z Poběžovic Konopík – Lešek, jenž v základní skupině získala jen jednu jedinou hru, celkově zvítězila. Ve finále jmenovaní po boji udolali kolovečskou rodinnou dvojici Zoubek – Zoubek.

 

     V celkovém hodnocení DOTIKO TENIS TOUR 2011 o pohár starosty města Domažlic se v soutěži jednotlivců ujal Hynek Šindelář s náskokem 5 bodů před Vladimírem Beránkem a 13 před Michalem Dubou. V soutěži párů vládne dvojice Beránek – Duba o 8 bodů před dosud vedoucím párem Šindelář – Dvorský a o dalších 5 bodů před manžely Gožďálovými. Gožďálovi také drží prim v počtu sehraných turnajů, když jsou již jedinými, kteří sehráli všechny turnaje letošního ročníku ve stejném složení a paní Eva vede tabulku pomyslného dámského poháru ve čtyřhře před C. Hartmannovou a N. Faschingbauerovou.

   Další turnaj startuje opět ve Waldmünchenu 12. února v 9 hodin a vše podstatné, včetně celkové tabulky se dozvíte na internetových stránkách www.tenistour.cz

 

 

 

 

Turnaje ve čtyřhrách se zúčastnilo 28 hráčů. Ráno od 9 hodin

a jak již tradičně z důvodů absence tenisové sportovní haly v okresním městě se konal přesto, že pevnou termínovou listinu pro soutěžní rok 2011 bude tvořit okresní tenisový svaz až začátkem dubna příštího roku, má již  DOTIKO TENIS TOUR o pohár starosty města Domažlic 2011 za sebou první díl z nového ročníku seriálu tenisových turnajů. Než se tenisté na jaře poprvé sejdou na antuce čeká je celkem 5 turnajů pod střechou a první z pěti turnajů pro hráče ve čtyřhře byl zahájen uplynulou sobotu halovým turnajem v německém pod názvem DOTIKO CUP I. Další turnaje  budou následovat 4.12., 22.1., 12.2. a 12.3.

     Zúčastnilo se jej 18 hráčů a vítězství stejně jako při loňské premiéře v ročníku se podařilo vybojovat dvojici Dvorský – Šindelář, když ve finále zdolali pár Kuneš – Pajma. Souboj o třetí místo se pak lépe vydařil zkušenější dvojici, šéfované matadorem chodských kurtů Jardou Lukáškem společně se Zdeňkem Helclem.  Vítězství si připsali nad nadějemi, o kterých jistě v budoucnu uslyšíme, Martinem Jahnem s Honzou Králem. Tyto výsledky také určily průběžné vedení v novém ročníku, který bude mít své vyhlášení opět koncem září při Svatováclavském turnaji v Domažlicích a o kterém Vás budeme na stránkách Domažlického deníku pravidelně informovat.

   Novinkou pro letošní rok je rozhodnutí pořadatelů vyhodnocovat v kategorii čtyřher jak nejlepší páry, tak i nejlepší jednotlivce po vzoru světových žebříčků. “Znamená to, že v případě stejné účasti každého z nejúspěšnější dvojice  ročníku, budou vítězové dva, ale v případě, že jeden z této dvojice se zúčastní více turnajů, nebo bude mít s dalším z možných partnerů více získaných bodů stane se celkovým vítězem jednotlivec“, vysvětluje za pořadatele Hynek Šindelář a pokračuje. „Tato změna byla zavedena na popud připomínek účastníků tenisové tour v uplynulých 2 ročnících. Kompletní výsledky a vítězové budou vyhlášeni opět v září příštího roku, pro úplnost snad ještě pravidlo, že vyhodnocování amatérů se koná ve společné kategorii mužů i žen“ dodává Šindelář.