Šumava Cup 2009

Dalším turnajem v seriálu ČESKÉ POJIŠŤOVNY TENIS TOUR 2009, byl turnaj na domažlické Šumavě, kde byl v sobotu rozehrán první z letošních turnajů místního oddílu. Původně měl tento termín rezervován Sokol Babylon a jeho již tradiční květnový Memoriál Honzy Šturmy, ale vzhledem k jiným povinnostem hlavního organizátora Honzy Šturmy staršího došlo k výměně termínů se Šumavou a tento tradiční a oblíbený turnaj bude sehrán o prvním víkendu v září.

   I přes celonoční deštivou nadílku a přes posunutý začátek se na kurtech sešla kvalitní konkurence v boji o vítězství. Z favoritů chyběla jen dvojice vítězů z minulého víkendu Milan Novák – Michal Duba, protože prvně jmenovaný vedl úspěšně družstvo starších žáků Jiskry Domažlice v boji s TK Škodou Plzeň.

Vítězi tohoto druhého podniku sezóny se tedy stala narychlo sestavená a tenisovými souboji nikdy předtím neprověřená dvojice Václav Dvorský - Hynek Šindelář. Je velice pravděpodobné, že se v letošní sezóně oba hráči v Česká pojišťovna TENIS TOUR 2009 představí znovu, ale již se svými pravidelnými partnery. Bodování těchto nových dvojic, dle pravidel ČPTT, tak začne pro tyto hráče pro čtyřhru znovu od nuly. Druhé místo obsadili domácí Vladimír Beránek – Zdeněk Fliegel, když  jejich první prohrou bylo až samotné finále, v kterém jim pozdější vítězové oplatili porážku z úvodní kvalifikační skupiny. Na třetím místě skončila kolovečská dvojice Jarda Hruška – Pavel Hájek a čtvrtá Drozda – Bogner. Na dalších místech pořadí se úmístili: 5. Kabourek – Drozda ml. 6. Fiala – Holeček (Strakonice), 7. Majoroš – Kašpar 8. Nový – Varta.

Uvedené výsledky měly velký vliv na čelo průběžného celkového pořadí - po 2. turnaji České pojišťovna Tenis Tour 2009.

 

1. Jaroslav Hruška – Pavel Hájek                              25 bodů

            2. Vladimír Beránek – Zdeněk Fliegel.                       22 bodů

            3.-4. Milan Novák ml. - Michal Duba                       20 bodů

3.-4. Václav Dvorský – Hynek Šindelář                    20 bodů

5. Michal Drozda st. - Petr Bogner                           17 bodů

 

    Dalším turnajem Česká pojišťovna TENIS TOUR 2009 je 5. července 2009 po dvouměsíční pauze vyplněné boji Davisova poháru 2. Šumava CUP opět v Domažlicích.